Čo je soľná terapia ?

Soľná terapia - prírodná liečba astmy, alergií, dýchacích, kožných a pohybových problémov.

História soli siaha k počiatkom stvorenia Zeme. V dávnych dobách bola ťažba soli náročná a aj preto bola soľ vzácnym artiklom. Ľudia odpradávna poznali a využívali soľ k svojmu úžitku. Soľ je nastaršia prírodná konzervačná látka, ktorú používali pri konzervovaní, skladovaní a preprave tovaru na veľké vzdialenosti. Už pred tisíckami rokov Rimania, Gréci aj Egypťania považovali soľ za všestranný liek, poznali jej antibakteriálne a antimykózne vlastnosti, ktoré pomáhali najmä pri liečbe dýchacích, kožných, nervových a tráviacich chorôb, či urýchľovali hojenie rán. V 19. storočí poľský lekár Feliks Boczkowski publikoval zaujímavé zistenie o blahodárnych vplyvoch soľných baní na tamojších baníkov. Títo baníci netrpeli takmer žiadnymi dýchacími problémami a mali veľmi dobrý zdravotný stav aj vďaka dobrej imunite získanej z mikroklímy soľných baní. Táto skúsenosť štartuje novodobé dejiny speleoterapie a haloterapie. Vedci z krajín bývalého sovietskeho zväzu uskutočnili sériu výskumov zameraných na pozitívne vplyvy inhalácie mikroklímy soľných jaskýň, ktoré neskôr publikovali, a tak haloterapia (liečba soľou) sa koncom 20. storočia stáva uznanou liečebnou metódou ruským ministerstvom zdravotníctva.

Moderná medicína na jednej strane odhalila nežiadúce účinky nadmerného užívania soli v potravinách, na druhej strane však prikladá veľký význam infúznym fyziologickým roztokom NaCl, ktorými poskytuje prvú pomoc napr. pri dehydratácii, alebo nedostatku sodíka v organizme. Fyziologický roztok NaCl sa používa v medicíne aj pri umývaní rán, oplachovaní kontaktných šošoviek, kalibrácii pipiet, pri vyplavovaní zvyškov krvy po operácii, atď. Soľ zároveň pomáha regulovať krvný tlak, kontroluje rovnováhu tekutín a udržiava dobrý stav svalovej a nervovej sústavy. Nežiadúce účinky nadmerného používania soli v potravinách však nemajú žiadnu priamu súvislosť s prijímaním soli inhaláciou, vstrebávaním minerálnych látok pokožkou alebo so skutočne dokázanými pozitívnymi účinkami soli ako v ľudovej, tak aj modernej medicíne.

Na základe opísaných aj vlastných skúseností sme sa rozhodli Vám tieto poznatky odovzdať ďalej a priniesť prírodné soľné produkty do Vašich domovov. Na našich stránkach nájdete výrobky, ktoré pomohli množstvu ľudí trpiacich dýchacími chorobami ako sú astma, alergie, bronchitída, ale aj ľuďom s kožnými či pohybovými problémami. Veríme, že si z našej ponuky produktov vyberiete pre Vás tie správne a prinesú Vám úžitok či už v podobe zdravej funkcionality dýchacieho systému, zlepšenej imunity, zdravej pokožky, či dobrého relaxu.

V tejto kategórií niesú žiadne produkty.