Najčastejšie kladené otázky.

Otázka: Sú soľné inhalátory testované a bezpečné?

Odpoveď: Všetky soľné inhalátory v našej ponuke sú klinicky testované a certifikované v súlade s platnými smernicami EÚ. Soľné fajky sú bez vedľajších účinkov a neexistuje žiadny zdokumentovaný prípad o škodlivých účinkoch soľnej fajky.

Otázka: Kto môže používať soľný inhalátor?

Odpoveď: Soľný inhalátor odporúčame najmä ľuďom s dýchacími problémami, ako sú astma, respiračné alergie, bronchitída, kašeľ. Môžu ich používať ľudia v každom veku. U detí sa odporúča vek aspoň 3 roky z dôvodu ich správneho používania. (Pozn.: pre menšie detičky do 3 rokov, ktoré nevedia ešte správne používať soľný inhalátor je vhodný soľný generátor, ktorý vytvára slané ovzdušie v miestnosti.) Inhalátor účinne pôsobí pri predchádzaní bakteriálnych ochorení dýchacích ciest, resp. pomáha pri zmierňovaní ich priebehu. Odporúčame na posilnenie imunity aj u zdravých ľudí.

Otázka: Koľko vydrží soľná fajka, alebo náplň v soľnej fajke?

Odpoveď: Najdôležitejším faktorom expirácie soľnej fajky, resp. výmeny náplne u inhalátorov s vymeniteľnou náplňou je správne skladovanie a frekvencia používania. Vždy je potrebné soľný inhalátor resp. náplň skladovať v suchých priestoroch. Soľ pri styku s vodou, alebo s nadmernou vlhkosťou stráca ideálne vlastnosti, ktoré sú potrebné k dosiahnutiu liečivých účinkov pri suchej inhalácii. Odporúčame soľnú fajku skladovať v suchu. Osvedčené je umiestnenie inhalátora, resp. náplne v plastovom samouzatváracom vrecúšku, ktoré sa dá bežne kúpiť v papiernictve. (Pozn.: samouzatváracie vrecúško dodáme na požiadanie zadarmo, uveďte túto požiadavku v objednávke do poznámky.) Ďalším dôležitým faktorom je frekvencia používania. Ak inhalujete denne napr. hodinu, tak životnosť soľnej fajky (náplne) klesá na tretinu oproti tomu, ak by sa používala soľná fajka 20 minút denne.

Výrobcovia udávajú nasledovné doby použitia:

Salitair: náplň 220 gramov sa rozdelí na 3 až 4 dávky. Jedna dávka vydrží min. 1 mesiac, pri správnom skladovaní však výrobca udáva možnosť používať jednu dávku aj 4 až 6 mesiacov. Z uvedeného vyplýva, že náplň 220 g vydrží 4 mesiace, pri správnom skladovaní však až 2 roky. Platí pri dennom 15-25 minútovom používaní.

Saltpipe: 1 rok pri dennom 15-25 minútovom používaní

BNM: 1 rok pri dennom 15-25 minútovom používaní

Airwolf: Soľný inhalátor a Soľná Sova: 5 rokov pri dennom 15-25 minútovom používaní, soľná fajočka: 3 roky pri dennom 15-25 minútovom používaní

Otázka:  Aké sú odporúčané veľkosti soľných lámp do miestností?

Odpoveď: Odporúčané veľkosti elektrických soľných lámp pre rôzne veľkosti miestností sú nasledovné:

  • 2 - 3kg lampa pre miestnosti s rozlohou do 10 m2
  • 3 - 5kg lampa pre miestnosti s rozlohou do 12 m2
  • 5 - 7kg lampa pre miestnosti s rozlohou do 15 m2
  • 7 - 9kg lampa pre miestnosti s rozlohou do 18 m2
  • 10 - 12kg lampa pre miestnosti s rozlohou do 20 m2
  • 18 - 25kg lampa pre miestnosti s rozlohou do 25 m2
  • 35 - 50kg lampa pre miestnosti s rozlohou do 30 m2
  • > 50kg lampa pre velke miestnosti s rozlohou nad 30 m2

Menšie lampy je vhodné umiestniť na nočný stolík čo najbližšie k posteli, alebo do blízkosti elektrospotrebičov ako sú TV, PC... Zapálené kahance v kahancových lampách sa nesmú nechávať pri deťoch bez dozoru dospelého človeka.

Otázka: Aká žiarovka sa používa v elektrickej soľnej lampe a aká je jej životnosť?

Odpoveď: V elektrických soľných lampách s hmotnosťou do 18 kg sa používajú klasické žiarovky s wolfrámovým vláknom so závitom E14 a príkonom 15W. V soľných lampách nad 18 kg sú osadené 40W žiarovky so závitom E14. Žiarovky sú bežne dostupné v elektroobchodoch, alebo vo veľkých predajných reťazcoch. Ich životnosť predpisuje výrobca. V prípade správneho skladovania soľnej lampy (izbová teplota a vlhkosť), žiarovka dosahuje jej predpísanú životnosť. Iba veľmi zriedkavo sa stáva, že žiarovka nesvieti od začiatku alebo výnimočne praskne. Stáva sa to v pomere asi 1:1000. V takýchto prípadoch ak zákazník zdokumentuje problém ihneď po prvom zapnutí lampy, reklamáciu uznávame a posielame náhradnú žiarovku.

Otázka: Je s lampou dodávaný kábel a žiarovka?

Odpoveď: Elektrický kábel s vypínačom, žiarovkou a návodom na použitie sú vždy štandardne dodávané ku všetkým elektrickým soľným lampám. Ku kahancovým lampám dodávame návod na použitie a ako darček kahanec.

Otázka: Môžem použiť do lampy úspornú žiarivku alebo LED žiarovku?

Odpoveď: Áno, je možné použiť aj úsporné typy žiaroviek. Keďže tieto žiarovky nevyžarujú teplo v takej miere ako klasické žiarovky s wolfrámovým vláknom, tvorba negatívnych iónov je znížená. Napriek tomu sa negatívne ióny emitujú, ale v nižšej miere.

V tejto kategórií niesú žiadne produkty.