Soľné inhalátory

Soľná fajka - Vaša mobilná soľná jaskyňa

Soľné inhalátory - klinicky testované a certifikované pomôcky. Účinná pomoc pri alergiách dýchacích ciest a rôznych dýchacích ťažkostiach. Celosvetovo overené miliónmi spokojných používateľov.

Soľný inhalátor alebo tzv. soľné fajky sú produkty na prírodnej báze, ktorých princíp funguje na inhalácii aerosólu zo soľných kryštálov umiestnených vo vnútry fajky. Inhalovaná mikroklíma má rovnaké zloženie ako mikroklíma soľných baní, z ktorých sa táto soľ ťaží. Soľné fajky majú rovnaké, alebo veľmi podobné liečivé účinky ako soľné bane či jaskyne. Inhaláciou vdychovaný vzduch strháva drobné, neviditeľné častice z kryštálov soli, tie sa vďaka svojim rozmerom dostávajú aj do najhlbších častí dýchacieho systému - alveol. Usadené hlieny bránia ľahkému a prirodzenému dýchaniu a vďaka premnoženým cudzorodím látkam a baktériám vedú k zvýšenej chorobnosti. Vdýchnutá soľ spôsobuje, že sa do dýchacích ciest dostáva cez sliznicu viac vody, čo vedie k ľahšiemu uvoľňovaniu a vylučovaniu hlienov. Okrem spomínaných účinkov má soľ dôležitú úlohu v správnej funkcii rias sliznice. Ďalším nemenej dôležitým aspektom je jej antibakteriálna povaha. Soľ hubí baktérie a potláča zápalové procesy v dýchacích cestách. Takisto je dokázaný stimulujúci účinok na aktivity alveolárnych makrofágov, čistenie alveol a elimináciu nežiadúcich cudzorodých látok.

Soľné inhlalátory sú naplnené kryštálmi kamennej soli z Európskych soľných baní (Praid - Rumunsko, Wieliczka - Poľsko), v ktorej sú celosvetovo známe a vyhľadávané soľné bane zamerané predovšetkým na liečbu respiračných chorôb ako astma, alergie, brochitída. Použitie soľných fajok a ich pozitívne výsledky sú overené a potvrdené mnohými lekármi – alergológmi, pneumológmi ale aj pacientmi trpiacimi uvedenými dýchacími chorobami. Výborné výsledky sa objavujú aj u dlhoročných fajčiarov, vďaka ľahšiemu odkašliavaniu, u osôb, ktorých trápi chrápanie, a osôb so zníženou imunitou a častými infekčnými chorobami dýchacích ciest.

Zobrazenie: Zoznam / Vedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Soľná fajka Saltpipe
Soľná fajka Saltpipe refillable original. Fajka obsahuje 1 vrecúško aktívnej látky (cca 85 g..
18.90€
Soľná fajka Saltpipe, sada s doplnkovou náplňou
Sada - soľná fajka Saltpipe refillable original + náhradná soľná náplň. Sada obsahuje 1 soľnú..
28.50€
Soľný inhalátor AIR WOLF
Soľný inhalátor AIR WOLF pre dospelých. Účinná pomoc pri astme, respiračných alergiách a ostatnýc..
21.00€