Soľné lampy

V prostredí v ktorom žijeme, či už ide o vonkajšie, alebo vnútorné, prevažujú zdroje produkujúce nadmerné množstvo pozitívnych elektricky nabitých častíc. V moderných domácnostiach a v kanceláriách sú to elektrické spotrebiče ako napr. televízor, rádio, mikrovlnná rúra, klimatizácia, atď,... Rovnaký nepriaznivý vplyv má aj fajčiarsky dym. Tieto pozitívne ióny môžu vyvolávať u citlivejších jedincov únavu, nervozitu, alebo nespavosť. Soľné lampy naopak, uvoľňujú negatívne ióny, ktoré eliminujú škodlivý vplyv pozitívnych. Pocit dobrej nálady a čerstvosti, oddýchnutosti cítime v prírode v oblasti potokov, lesov, mora, alebo tesne po daždi alebo búrke, kedy je práve podiel týchto negatívnych iónov vysoký.

Najnovšie výskumy soľných lámp z himalájskych kryštálov dokazujú pozitívne výsledky pri poruchách koncentrácie a nespavosti u hyperaktívnych detí. Pomáhajú znižovať príznaky astmy, alergií a dodávajú pocit čerstvosti. Účinky elektrických soľných lámp sa prejavujú aj v stave, keď žiarovka nesvieti, avšak v menšej miere. Ideálne je umiestniť soľnú lampu v blízkosti spotrebičov (TV, mikrovlnka, bezdrôtové zariadenia,...), alebo v spálni pre lepší spánok.

Soľné lampy sú nádherným bytovým doplnkom, dotvárajú prekrásnu harmóniu domácností a vyvolávajú pocit príjemného relaxu. Každá jedna z nich je jedinečná a predstavuje originálny kus. Soľ z Himalájí má výnimočné vlastnosti. Prírodný charakter z čistej nedotknutej prírody, bohaté zloženie na minerály a kryštálová forma Himalájskej soli ju radia medzi jedinečné a nádherné výtvory Zeme. V bytových a kancelárskych priestoroch dotvárajú čarokrásny tón pokojnej atmosféry a navyše uvoľnené čiastočky soli blahodárne vplývajú na správnu funkciu dýchacieho systému.

Druhy soľných lámp

Soľné lampy sú vyhotovené v elektrickej verzii a ako svietniky na čajové sviečky. Elektrické soľné lampy sú vybavené káblom, objímkou a žiarovkou typu E14. Soľné svietniky sa používajú v kombinácii s čajovou sviečkou. V ponuke je veľký výber prírodných naturálnych tvarov, opracovaných tvarov a rôznych odtieňov od bledooranžovej až po tmavočervenú. Zvláštnosťou sú soľné lampy bielej, šedomodrej a miešanej mramorovej farby.

Elektrické soľné lampy

Elektrické soľné lampy sú vybavené káblom, objímkou a žiarovkou typu E14 a sú napájané zo štandardnej elektrickej siete 230V. Telo lampy je umiestnené na drevenom podstavci, alebo zriedkavo na plastových nožičkách. Svietiaca žiarovka odovzdáva teplo soľnému kryštálu, ten uvoľňuje negatívne nabité ióny do ovzdušia, ktoré eliminujú škodlivé vplyvy kladne nabitých iónov z dymu, smogu a elektrosmogu (domáce spotrebiče, mikrovlnky, bezdrôtové zariadenia).

Kahancové soľné lampy

V soľných svietnikoch sa zapáli kahancová sviečka. Teplo z jej ohňa uvoľňuje negatívne nabité elektrické častice, ktoré čistia vzduch od dymu a elektrosmogu. Oheň zo sviečky v kombinácii s farbami soľnej lampy vytvárajú nenahraditeľnú upokojujúcu atmosféru.

Zobrazenie: Zoznam / Vedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Elektrická soľná lampa 2-3 kg
Soľné lampy uvoľňujú negatívne ióny, ktoré eliminujú škodlivý vplyv kladne nabitých elektrických ..
11.00€
USB soľná lampa mini Guľa
Vrchy Himaláje cez milióny rokov zachovali soľné kryštály vyschnutých praoceánov, ktoré si ukryli..
11.00€
USB soľná lampa mini kryštál
Vrchy Himaláje cez milióny rokov zachovali soľné kryštály vyschnutých praoceánov, ktoré si ukryli..
11.00€
USB soľná lampa mini Pyramída
Vrchy Himaláje cez milióny rokov zachovali soľné kryštály vyschnutých praoceánov, ktoré si ukryli..
11.00€